WhatsApp
Yükleniyor...

Web sitesi yaptırırken dikkat! Murat Seyirci uyarıyor!

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Web sitesi yaptırırken dikkat! Murat Seyirci uyarıyor!
25 Kasım 2019, 12:20 0 Yorum 1056 Okuma

Element Medya Ajans Sahibi Murat Seyirci, kurumsal web tasarımı hizmetinden yararlanmak isteyen kurumların merakını giderecek yol gösterici tavsiyelerde bulundu.
 

Sosyal medyanın ile sanal dünyanın günlük hayatımızla iç içe girdiği ve birçok hizmetin internet üzerinden alıcıya alıştığı günümüzde web siteleri de kurumlar için büyük önem taşıyor. Kurumsal firmalar başta olmak üzere birçok işletme web sitesi hizmetinden yararlanmak istiyor.


GÜNCELLENEBİLİR OLMALI!
Antalya’da uzun yıllardır web tasarımı alanında hizmet veren Element Medya Ajans Sahibi Murat Seyirci, web tasarımı yaptırmak isteyen kurum sahipleri için önemli uyarılarda bulundu.

İlk olarak bir web tasarımı yaptırırken tasarımın özgün bir tasarım olmasına ve firmanın kurumsallığını yansıtmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirten Seyirci bunların dışında en önemlisi sitenin statik değil dinamik olması, yani bir admin panelinden güncellenebilir olması gerektiğini ifade etti.

 

TEK TIKLA ULAŞILMALI
Sitenin Google parametrelerine de uygunluğunun önemine dikkat çeken Seyirci açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

Sitenin, alt yapısında kısmi CEO çalışması yapılmış olmalı. Cep telefonundan ürün ve hizmete mümkünse tek, en fazla 3 tıkla ulaşabilmesi gerekiyor.  Etkileşimli ve tıklandığında arama ve paylaşma özelliklerinin aktif olması da bir site için önemli detaylar arasında yer alıyor.

 

ÖZGÜN PANELİ OLMALI
Web tasarımı tercihinde dikkat edilmesi gereken bir diğer noktanın da hazır yazılımlardan uzak durmak olduğunu vurgulayan Seyirci ‘Web tasarımı yaparken hazır yazlım dediğimiz Wordpress kodlu yazlım tercih etmemeliler, çünkü kodlu yazılım olduğu için siteyi güncelleme sorunu yaşanabilir. Bu sorunun yaşanmaması adına her kurum özgün panel tercih etmelidir’ şeklinde konuştu.

 

DOMAİN’E DİKKAT!
Web sitesinin internetteki adı ve adresi olarak tabir edilen ‘domain’ için de bilgilendirmelerde bulunan Element Medya Ajans Sahibi Murat Seyirci, ‘Domain mutlaka işletme sahibi tarafından kaydedilmeli. Hizmeti veren kurum ile tasarımı yaptıran firma arasında yapılan sözleşmede, mutlaka domain ile ilgili madde koyulmalıdır. Bu madde herhangi bir anlaşmazlık durumunda hizmeti alan firmaya domainin iadesini sağlayacaktır’ dedi.

Domain ile ilgili açıklamasına devam eden Seyirci en doğru adımın, domaini firmanın kendi hesabından kayıt altına alması olduğunu söyledi ve Element Medya Ajans olarak müşterilerine kendi hesaplarından kontrol edebildikleri bir sistem oluşturduklarını da ekledi.

 

WEB SİTESİNİN UCUZU OLMAZ!
Son olarak web sitesi yaptırırken ucuza kaçmanın sonuçlarının çoğu zaman mağduriyet olduğunun altına çizen Seyirci şu sözleri ile firmalara uyarıda bulundu:

‘Web sitesinin ucuzu olmaz çünkü sizin sanal dünyadaki dükkanınızdır. Kısaca ucuz web sitesi kapısında kilidi, alarmı, olmayan, elektrik aksanı çürük kablolarla döşenmiş bir işletme gibidir. Bugüne kadarki tecrübelerimden ve yaptığım işlerden örnek verebilirim ki; bize başvuran işletmelerin yüzde 95’inden fazlasının freelance dediğimiz ek iş olarak web sitesi yapan kişiler nedeniyle sitesi kapanmış. Sektörü bilmeyen çoğu firma freelance olarak web site yaptırıyor, sitede yaşanan en ufak bir sorunda ise karşılarında muhatap bulamadıkları için mağdur oluyor. Bu nedenle web sitesi kurumsal firmalarla yapılması gereken önemli bir hizmettir.’Kurumsal web sitesi hizmetimizden yararlanmak için 0553 660 90 09 nolu hattımızı da arayabilirsiniz…

Okuyucu Yorumları

0 Yorum